• 14paź
          • WAŻNE PROJEKTY

Grupa Biedronki bierze udział w projekcie edukacyjnym Sensosmyki – edycja II. Celem projektu jest dostarczenie dzieciom żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym, oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy. Realizowany program, oprócz stymulowania zmysłów ma również za zadanie wyzwalać w dzieciach kreatywność i sprawić, by integrowały się z grupą, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Projekt trwa od września do sierpnia i opiera się głownie na dzieleniu się relacjami w grupach projektowych z wykonywanych zajęć. Zdjęcia z tych zajęć będą publikowane na stronie naszego żłobka, FB żłobkowym oraz na stronie administratora projektu. W ramach tego projektu organizator przeprowadza konkurs na najciekawsze relacje oraz konkursy specjalne, które będą nagradzane.

Już po raz trzeci grupa „Króliczki” bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami, a także zachęcenie rodziców do czytania swoim dzieciom w domach. Program opiera się o realizacje kilku modułów w ciągu roku szkolnego 2020/2021 (od września do czerwca): „Czytamy razem z Mały Misiem”, „Kodujemy razem z Małym Misiem”, „Opowiem Wam o Polsce”, „Misiowe recepty na pozytywne myślenie”, „Misiowy Bajarz”, „Misiowe zajęcia pod chmurką”. Projekt ma za zadanie uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, jak również wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań, pobudzenie zaciekawienia książką poprzez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, kształtowanie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego. Z każdego wykonanego przez dzieci modułu będzie pojawiać się fotorelacja na żłobkowym facebooku. „Czytamy z Małym Misiem” angażuje do projektu również rodziców. Każde dziecko zabiera ze sobą do domu kartę, którą po przeczytaniu ulubionej książeczki, musi wypełnić wraz z rodzicem. Efektem finalnym zakończenia projektu jest otrzymanie przez żłobek „Certyfikatu Wzorowej Placówki”.